2007-07-31: Klasyfikacja końcowa Tour de France 2007

wtorek, 31 lipca 2007

Klasyfikacja drużynowaEdytuj

Klasyfikacja drużynowa
Miejsce Drużyna Czas
1 Discovery Channel Pro Cycling Team   273.12.52
2 Caisse D’Epargne   19.36
3 Team CSC   22.10
4 Rabobank  36.24
5 Euskaltel-Euskadi   46.46
6 Saunier Duval-Prodir   1.44.33
7 Predictor-Lotto   1.50.21
8 Lampre-Fondital   2.19.41
9 Crédit Agricole   2.25.44
10 AG2r Prévoyance   2.26.08
11 Liquigas   2.28.30
12 Quickstep-Innergetic   2.57.15
13 T-Mobile Team   3.17.26
14 Bouygues Telecom   3.49.53
15 Barloworld 3.59.12
16 Gerolsteiner   4.09.28
17 Agritubel 6.17.20
18 Team Milram   6.48.28
19 Française des Jeux   6.48.45

Maillot jaune (żółta koszulka) — lider klasyfikacji łącznej (generalnej)Edytuj

Klasyfikacja końcowa
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Alberto Contador Velasco   Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team   91.00.26
2 Cadel Evans   Australia Predictor-Lotto   0.23
3 Levi Leipheimer   USA Discovery Channel Pro Cycling Team   0.31
4 Carlos Sastre Candil   Hiszpania Team CSC   7.08
5 Haimar Zubeldia Agirre   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   8.17
6 Alejandro Valverde Belmonte   Hiszpania Caisse d'Epargne   11.37
7 Kim Kirchen   Luksemburg T-Mobile Team   12.18
8 Yaroslav Popovych   Ukraina Discovery Channel Pro Cycling Team   12.25
9 Mikel Astarloza Chaurreau   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   14.14
10 Oscar Pereiro Sio   Hiszpania Caisse d'Epargne   14.25
11 Mauricio Soler   Kolumbia Barloworld 16.51
12 Michael Boogerd   Holandia Rabobank  21.15
13 David Arroyo Duran   Hiszpania Caisse d'Epargne   21.49
14 Vladimir Karpets   Rosja Caisse d'Epargne   24.15
15 Chris Horner   USA Predictor-Lotto   25.19
16 Iban Mayo Diez   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   27.09
17 Frank Schleck   Luksemburg Team CSC   31.48
18 Manuel Beltran Martinez   Hiszpania Liquigas   34.14
19 Tadej Valjavec   Słowacja Lampre-Fondital   37.08
20 Juan Jose Cobo Acebo   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   37.14
21 Juan Manuel Garate   Hiszpania Quickstep-Innergetic   38.16
22 José Ivan Gutierrez Palacios   Hiszpania Caisse d'Epargne   45.42
23 Amets Txurruka   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   49.34
24 George Hincapie   USA Discovery Channel Pro Cycling Team   54.50
25 Christian Vande Velde   USA Team CSC   55.50
26 Dmitriy Fofonov   Kazachstan Crédit Agricole   56.23
27 Stéphane Goubert   Francja AG2r Prévoyance   1.06.30
28 Jens Voigt   Niemcy Team CSC   1.08.22
29 Francisco Javier Vila Errandonea   Hiszpania Lampre-Fondital   1.09.37
30 Patrice Halgand   Francja Crédit Agricole   1.12.45
31 Bernhard Kohl   Austria Gerolsteiner   1.13.27
32 Kanstantin Siutsou   Białoruś Barloworld 1.15.16
33 Alexandre Botcharov   Rosja Crédit Agricole   1.22.25
34 Markus Fothen   Niemcy Gerolsteiner   1.30.12
35 Thomas Dekker   Holandia Rabobank  1.30.34
36 Linus Gerdemann   Niemcy T-Mobile Team   1.30.47
37 Christophe Moreau   Francja AG2r Prévoyance   1.33.06
38 Vladimir Gusev   Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team   1.33.50
39 Moises Duenas Nevado   Hiszpania Agritubel 1.36.33
40 Bram Tankink   Holandia Quickstep-Innergetic   1.36.44
41 Marzio Bruseghin   Włochy Lampre-Fondital  
42 Carlos Barredo Llamazales   Hiszpania Quickstep-Innergetic   1.36.46
43 Inigo Landaluze Intxaurraga   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   1.36.50
44 Ludovic Turpin   Francja AG2r Prévoyance   1.44.54
45 Charles Wegelius   Wielka Brytania Liquigas   1.46.25
46 Xavier Florencio Cabre   Hiszpania Bouygues Telecom   1.52.19
47 Christian Knees   Niemcy Team Milram   1.53.23
48 Gorka Verdugo Marcotegui   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   1.53.32
49 David De La Fuente Rasilla   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   1.54.50
50 Ruben Perez Moreno   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   1.56.15
51 Iñigo Cuesta Lopez De Castro   Hiszpania Team CSC   1.58.45
52 José Luis Arrieta Lujambio   Hiszpania AG2r Prévoyance   2.00.07
53 Iker Camano Ortuzar   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   2.05.17
54 John Gadret   Francja AG2r Prévoyance   2.06.50
55 Cédric Vasseur   Francja Quickstep-Innergetic   2.08.14
56 Dario David Cioni   Włochy Predictor-Lotto   2.10.42
57 Nicolas Portal   Francja Caisse d'Epargne   2.15.14
58 Laurent Lefevre   Francja Bouygues Telecom   2.15.17
59 Michael Albasini   Szwajcaria Liquigas   2.18.35
60 Fabian Wegmann   Niemcy Gerolsteiner   2.19.36
61 Egoi Martinez De Esteban   Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team   2.20.16
62 Axel Merckx   Belgia T-Mobile Team   2.21.00
63 Johan Van Summeren   Belgia Predictor-Lotto   2.21.57
64 Thomas Lövkvist   Szwajcaria Française des Jeux   2.22.50
65 Sergio Miguel Moreira Paulinho   Portugalia Discovery Channel Pro Cycling Team   2.23.31
66 Thomas Voeckler   Francja Bouygues Telecom   2.24.34
67 Kurt-Asle Arvesen   Norwegia Team CSC   2.24.36
68 Jérôme Pineau   Francja Bouygues Telecom   2.24.59
69 David Millar   Wielka Brytania Saunier Duval-Prodir   2.32.07
70 Mario Aerts   Belgia Predictor-Lotto   2.32.58
71 Sandy Casar   Francja Française des Jeux   2.33.46
72 Francisco Perez Sanchez   Hiszpania Caisse d'Epargne   2.37.25
73 Frederik Willems   Belgia Liquigas   2.37.30
74 Martin Elmiger   Szwajcaria AG2r Prévoyance   2.37.41
75 Daniele Bennati   Włochy Lampre-Fondital   2.38.30
76 Kjell Carlström (Fin) Liquigas   2.39.34
77 Christophe Rinero   Francja Saunier Duval-Prodir   2.40.59
78 Andry Grivko   Ukraina Team Milram   2.41.41
79 Erik Zabel   Niemcy Team Milram   2.42.28
80 Juan Miguel Mercado Martin   Hiszpania Agritubel 2.44.27
81 Ronny Scholz   Niemcy Gerolsteiner   2.44.39
82 Jorge Azanza Soto   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   2.50.30
83 Benoît Vaugrenard   Francja Française des Jeux   2.50.54
84 Pierrick Fedrigo   Francja Bouygues Telecom   2.53.42
85 Juan Antonio Flecha Giannoni   Hiszpania Rabobank  2.55.58
86 Grischa Niermann   Niemcy Rabobank  2.56.09
87 Stefan Schumacher   Niemcy Gerolsteiner   2.56.30
88 Alessandro Ballan   Włochy Lampre-Fondital   2.57.05
89 Aleksandr Kuchynski   Białoruś Liquigas   2.58.46
90 Inaki Isasi Flores   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   2.59.37
91 José Vicente Garcia Acosta   Hiszpania Caisse d'Epargne   3.00.38
92 Nicolas Vogondy   Francja Agritubel 3.00.50
93 Johann Tschopp   Szwajcaria Bouygues Telecom   3.07.19
94 Simon Gerrans   Australia AG2r Prévoyance   3.09.19
95 Paolo Bossoni   Włochy Lampre-Fondital   3.09.56
96 Daniele Righi   Włochy Lampre-Fondital   3.10.35
97 Lilian Jégou   Francja Française des Jeux   3.14.11
98 Anthony Geslin   Francja Bouygues Telecom   3.14.15
99 Alexander Efimkin   Rosja Barloworld 3.14.19
100 Fabian Cancellara   Szwajcaria Team CSC   3.15.48
101 Murilo Fischer   Brazylia Liquigas   3.16.08
102 Freddy Bichot   Francja Agritubel 3.16.58
103 David Canada Gracia   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   3.17.19
104 Sébastien Rosseler   Belgia Quickstep-Innergetic   3.18.25
105 Bert Grabsch   Niemcy T-Mobile Team   3.19.58
106 Félix Rafael Cardenas Ravalo   Kolumbia Barloworld
107 Julian Dean   Nowa Zelandia Crédit Agricole   3.21.57
108 Matteo Tosatto   Włochy Quickstep-Innergetic   3.22.14
109 William Bonnet   Francja Crédit Agricole   3.22.59
110 Leif Hoste   Belgia Predictor-Lotto   3.23.02
111 Giampaolo Cheula   Włochy Barloworld 3.23.11
112 Mathieu Ladagnous   Francja Française des Jeux   3.23.17
113 Manuel Quinziato   Włochy Liquigas   3.23.42
114 Nicolas Jalabert   Francja Agritubel 3.24.02
115 Benjamin Noval Gonzalez   Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team   3.24.13
116 Ralf Grabsch   Niemcy Team Milram   3.24.35
117 Mickael Delage   Francja Française des Jeux   3.24.46
118 Robert Hunter   Republika Południowej Afryki Barloworld 3.26.12
119 Tom Boonen   Belgia Quickstep-Innergetic   3.26.19
120 Marcel Sieberg   Niemcy Team Milram   3.26.48
121 Bernhard Eisel   Austria T-Mobile Team   3.26.57
122 Alessandro Cortinovis   Włochy Team Milram   3.27.04
123 Steven De Jongh   Holandia Quickstep-Innergetic   3.27.45
124 Paolo Longo Borghini   Włochy Barloworld 3.27.48
125 Benoît Salmon   Francja Agritubel 3.28.59
126 Claudio Corioni   Włochy Lampre-Fondital   3.29.26
127 Marcus Burghardt   Niemcy T-Mobile Team   3.29.37
128 Pieter Weening   Holandia Rabobank  3.31.49
129 Heinrich Haussler   Niemcy Gerolsteiner   3.32.30
130 Sébastien Chavanel   Francja Française des Jeux   3.35.25
131 Enrico Poitschke   Niemcy Team Milram   3.35.28
132 Sébastien Hinault   Francja Crédit Agricole   3.35.37
133 Peter Wrolich   Austria Gerolsteiner   3.36.05
134 Bram De Groot   Holandia Rabobank  3.37.46
135 Robert Förster   Niemcy Gerolsteiner   3.40.10
136 Anthony Charteau   Francja Crédit Agricole   3.40.44
137 Sven Krauss   Niemcy Gerolsteiner   3.40.51
138 Gert Steegmans   Belgia Quickstep-Innergetic   3.41.38
139 Thor Hushovd   Norwegia Crédit Agricole   3.41.57
140 Geraint Thomas   Wielka Brytania Barloworld 3.46.51
141 Wim Vansevenant   Belgia Predictor-Lotto   3.52.54

Maillot vert (zielona koszulka) - lider klasyfikacji punktowej (najlepszy sprinter)Edytuj

Klasyfikacja punktowa
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Tom Boonen   Belgia Quickstep-Innergetic   256 pts
2 Robert Hunter   Republika Południowej Afryki Barloworld 234
3 Erik Zabel   Niemcy Team Milram   232
4 Thor Hushovd   Norwegia Crédit Agricole   186
5 Sébastien Chavanel   Francja Française des Jeux   181
6 Daniele Bennati   Włochy Lampre-Fondital   160
7 Robert Förster   Niemcy Gerolsteiner   140
8 Fabian Cancellara   Szwajcaria Team CSC   112
9 Cadel Evans   Australia Predictor-Lotto   109
10 Alberto Contador Velasco   Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team   88
11 Gert Steegmans   Belgia Quickstep-Innergetic   88
12 Bernhard Eisel   Austria T-Mobile Team   84
13 Martin Elmiger   Szwajcaria AG2r Prévoyance   78
14 Marcus Burghardt   Niemcy T-Mobile Team   78
15 Murilo Fischer   Brazylia Liquigas   75
16 Sandy Casar   Francja Française des Jeux   71
17 Kim Kirchen   Luksemburg T-Mobile Team   65
18 Mauricio Soler   Kolumbia Barloworld 64
19 Levi Leipheimer   USA Discovery Channel Pro Cycling Team   63
20 Yaroslav Popovych   Ukraina Discovery Channel Pro Cycling Team   59
21 David Millar   Wielka Brytania Saunier Duval-Prodir   56
22 Manuel Quinziato   Włochy Liquigas   56
23 Ruben Perez Moreno   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   55
24 Alejandro Valverde Belmonte   Hiszpania Caisse d'Epargne   54
25 George Hincapie   USA Discovery Channel Pro Cycling Team   49
26 Jens Voigt   Niemcy Team CSC   49
27 Aleksandr Kuchynski   Białoruś Liquigas   45
28 Markus Fothen   Niemcy Gerolsteiner   45
29 William Bonnet   Francja Crédit Agricole   44
30 Oscar Pereiro Sio   Hiszpania Caisse d'Epargne   44
31 Juan Antonio Flecha Giannoni   Hiszpania Rabobank  43
32 Carlos Sastre Candil   Hiszpania Team CSC   43
33 Laurent Lefevre   Francja Bouygues Telecom   43
34 Paolo Bossoni   Włochy Lampre-Fondital   43
35 Sven Krauss   Niemcy Gerolsteiner   43
36 Xavier Florencio Cabre   Hiszpania Bouygues Telecom   42
37 Cédric Vasseur   Francja Quickstep-Innergetic   41
38 Axel Merckx   Belgia T-Mobile Team   40
39 Mathieu Ladagnous   Francja Française des Jeux   39
40 Inaki Isasi Flores   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   39
41 Heinrich Haussler   Niemcy Gerolsteiner   38
42 Iban Mayo Diez   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   37
43 Steven De Jongh   Holandia Quickstep-Innergetic   37
44 Michael Boogerd   Holandia Rabobank  36
45 Michael Albasini   Szwajcaria Liquigas   36
46 Anthony Geslin   Francja Bouygues Telecom   36
47 Claudio Corioni   Włochy Lampre-Fondital   36
48 Sébastien Hinault   Francja Crédit Agricole   36
49 Haimar Zubeldia Agirre   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   35
50 Freddy Bichot   Francja Agritubel 33
51 Linus Gerdemann   Niemcy T-Mobile Team   30
52 Jérôme Pineau   Francja Bouygues Telecom   30
53 Andry Grivko   Ukraina Team Milram   29
54 Frank Schleck   Luksemburg Team CSC   27
55 Juan Jose Cobo Acebo   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   27
56 Alessandro Ballan   Włochy Lampre-Fondital   26
57 Christophe Moreau   Francja AG2r Prévoyance   25
58 Patrice Halgand   Francja Crédit Agricole   24
59 Mikel Astarloza Chaurreau   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   23
60 Stefan Schumacher   Niemcy Gerolsteiner   23
61 Bram Tankink   Holandia Quickstep-Innergetic   22
62 Juan Manuel Garate   Hiszpania Quickstep-Innergetic   21
63 Matteo Tosatto   Włochy Quickstep-Innergetic   21
64 Inigo Landaluze Intxaurraga   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   20
65 Daniele Righi   Włochy Lampre-Fondital   18
66 Nicolas Jalabert   Francja Agritubel 18
67 Geraint Thomas   Wielka Brytania Barloworld 18
68 Carlos Barredo Llamazales   Hiszpania Quickstep-Innergetic   17
69 Marcel Sieberg   Niemcy Team Milram   17
70 Christian Vande Velde   USA Team CSC   17
71 Nicolas Vogondy   Francja Agritubel 16
72 José Ivan Gutierrez Palacios   Hiszpania Caisse d'Epargne   16
73 Peter Wrolich   Austria Gerolsteiner   16
74 Vladimir Karpets   Rosja Caisse d'Epargne   15
75 David De La Fuente Rasilla   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   15
76 Fabian Wegmann   Niemcy Gerolsteiner   15
77 Pierrick Fedrigo   Francja Bouygues Telecom   14
78 David Arroyo Duran   Hiszpania Caisse d'Epargne   14
79 Julian Dean   Nowa Zelandia Crédit Agricole   14
80 Enrico Poitschke   Niemcy Team Milram   14
81 Christophe Rinero   Francja Saunier Duval-Prodir   13
82 Bernhard Kohl   Austria Gerolsteiner   10
83 Thomas Lövkvist   Szwajcaria Française des Jeux   9
84 Paolo Longo Borghini   Włochy Barloworld 9
85 Amets Txurruka   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   8
86 David Canada Gracia   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   8
87 Bram De Groot   Holandia Rabobank  8
88 Chris Horner   USA Predictor-Lotto   7
89 Ludovic Turpin   Francja AG2r Prévoyance   7
90 Leif Hoste   Belgia Predictor-Lotto   7
91 Thomas Voeckler   Francja Bouygues Telecom   6
92 Frederik Willems   Belgia Liquigas   6
93 Simon Gerrans   Australia AG2r Prévoyance   6
94 Lilian Jégou   Francja Française des Jeux   6
95 Vladimir Gusev   Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team   6
96 Tadej Valjavec   Słowacja Lampre-Fondital   4
97 Gorka Verdugo Marcotegui   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   4
98 Kanstantin Siutsou   Białoruś Barloworld 3
99 Thomas Dekker   Holandia Rabobank  3
100 Benoît Vaugrenard   Francja Française des Jeux   3
101 Manuel Beltran Martinez   Hiszpania Liquigas   2
102 Stéphane Goubert   Francja AG2r Prévoyance   2
103 Christian Knees   Niemcy Team Milram   2
104 Nicolas Portal   Francja Caisse d'Epargne   2
105 Sébastien Rosseler   Belgia Quickstep-Innergetic   2
106 Ralf Grabsch   Niemcy Team Milram   2
107 Moises Duenas Nevado   Hiszpania Agritubel 1
108 Kurt-Asle Arvesen   Norwegia Team CSC   -1
109 Alexander Efimkin   Rosja Barloworld -3
110 José Luis Arrieta Lujambio   Hiszpania AG2r Prévoyance   -5
111 Juan Miguel Mercado Martin   Hiszpania Agritubel -5
112 Ronny Scholz   Niemcy Gerolsteiner   -5
113 Iker Camano Ortuzar   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   -10

Polka dot jersey (biała koszulka w czerwone grochy) - lider klasyfikacji górskiejEdytuj

Klasyfikacja górska
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Mauricio Soler   Kolumbia Barloworld 206 pts
2 Alberto Contador Velasco   Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team   128
3 Yaroslav Popovych   Ukraina Discovery Channel Pro Cycling Team   105
4 Cadel Evans   Australia Predictor-Lotto   92
5 Laurent Lefevre   Francja Bouygues Telecom   85
6 Juan Manuel Garate   Hiszpania Quickstep-Innergetic   77
7 Carlos Sastre Candil   Hiszpania Team CSC   74
8 Juan Jose Cobo Acebo   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   68
9 Levi Leipheimer   USA Discovery Channel Pro Cycling Team   64
10 Haimar Zubeldia Agirre   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   64
11 Gorka Verdugo Marcotegui   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   61
12 David De La Fuente Rasilla   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   54
13 Iban Mayo Diez   Hiszpania Saunier Duval-Prodir   53
14 David Arroyo Duran   Hiszpania Caisse d'Epargne   52
15 Mikel Astarloza Chaurreau   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   51
16 Amets Txurruka   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   50
17 Kim Kirchen   Luksemburg T-Mobile Team   45
18 Alejandro Valverde Belmonte   Hiszpania Caisse d'Epargne   43
19 Christophe Moreau   Francja AG2r Prévoyance   43
20 Bernhard Kohl   Austria Gerolsteiner   42
21 José Vicente Garcia Acosta   Hiszpania Caisse d'Epargne   41
22 Patrice Halgand   Francja Crédit Agricole   31
23 Linus Gerdemann   Niemcy T-Mobile Team   30
24 José Ivan Gutierrez Palacios   Hiszpania Caisse d'Epargne   30
25 Ruben Perez Moreno   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   27
26 Inigo Landaluze Intxaurraga   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   26
27 Stéphane Goubert   Francja AG2r Prévoyance   25
28 Thomas Dekker   Holandia Rabobank  25
29 Johann Tschopp   Szwajcaria Bouygues Telecom   25
30 Pierrick Fedrigo   Francja Bouygues Telecom   24
31 Christophe Rinero   Francja Saunier Duval-Prodir   23
32 David Millar   Wielka Brytania Saunier Duval-Prodir   22
33 Vladimir Gusev   Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team   18
34 Stefan Schumacher   Niemcy Gerolsteiner   16
35 Jens Voigt   Niemcy Team CSC   16
36 Dmitriy Fofonov   Kazachstan Crédit Agricole   15
37 Sergio Miguel Moreira Paulinho   Portugalia Discovery Channel Pro Cycling Team   15
38 William Bonnet   Francja Crédit Agricole   15
39 Michael Boogerd   Holandia Rabobank  14
40 Frank Schleck   Luksemburg Team CSC   14
41 Martin Elmiger   Szwajcaria AG2r Prévoyance   14
42 Anthony Charteau   Francja Crédit Agricole   14
43 George Hincapie   USA Discovery Channel Pro Cycling Team   13
44 Benoît Vaugrenard   Francja Française des Jeux   13
45 Oscar Pereiro Sio   Hiszpania Caisse d'Epargne   12
46 Christian Vande Velde   USA Team CSC   12
47 Carlos Barredo Llamazales   Hiszpania Quickstep-Innergetic   12
48 Daniele Bennati   Włochy Lampre-Fondital   12
49 Thomas Voeckler   Francja Bouygues Telecom   10
50 Markus Fothen   Niemcy Gerolsteiner   10
51 Christian Knees   Niemcy Team Milram   10
52 Giampaolo Cheula   Włochy Barloworld 10
53 Sandy Casar   Francja Française des Jeux   9
54 Matteo Tosatto   Włochy Quickstep-Innergetic   8
55 Francisco Perez Sanchez   Hiszpania Caisse d'Epargne   8
56 Gert Steegmans   Belgia Quickstep-Innergetic   6
57 Ludovic Turpin   Francja AG2r Prévoyance   6
58 Michael Albasini   Szwajcaria Liquigas   6
59 Frederik Willems   Belgia Liquigas   5
60 Aleksandr Kuchynski   Białoruś Liquigas   5
61 Daniele Righi   Włochy Lampre-Fondital   5
62 Marcus Burghardt   Niemcy T-Mobile Team   4
63 Kanstantin Siutsou   Białoruś Barloworld 3
64 Freddy Bichot   Francja Agritubel 3
65 Juan Antonio Flecha Giannoni   Hiszpania Rabobank  3
66 Xavier Florencio Cabre   Hiszpania Bouygues Telecom   2
67 Thomas Lövkvist   Szwajcaria Française des Jeux   2
68 Jérôme Pineau   Francja Bouygues Telecom   2
69 Andry Grivko   Ukraina Team Milram   2
70 Alexander Efimkin   Rosja Barloworld 2
71 Mathieu Ladagnous   Francja Française des Jeux   2
72 Marcel Sieberg   Niemcy Team Milram   1

Maillot blanc (biała koszulka) - najlepszy zawodnik do 25 latEdytuj

Klasyfikacja młodzieżowa
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Alberto Contador Velasco   Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team   91.00.26
2 Mauricio Soler   Kolumbia Barloworld 16.51
3 Amets Txurruka   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   49.34
4 Bernhard Kohl   Austria Gerolsteiner   1.13.27
5 Kanstantin Siutsou   Białoruś Barloworld 1.15.16
6 Thomas Dekker   Holandia Rabobank  1.30.34
7 Linus Gerdemann   Niemcy T-Mobile Team   1.30.47
8 Vladimir Gusev   Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team   1.33.50
9 Thomas Lövkvist   Szwajcaria Française des Jeux   2.22.50
10 Andry Grivko   Ukraina Team Milram   2.41.41
11 Jorge Azanza Soto   Hiszpania Euskaltel-Euskadi   2.50.30
12 Benoît Vaugrenard   Francja Française des Jeux   2.50.54
13 Johann Tschopp   Szwajcaria Bouygues Telecom   3.07.19
14 William Bonnet   Francja Crédit Agricole   3.22.59
15 Mathieu Ladagnous   Francja Française des Jeux   3.23.17
16 Mickael Delage   Francja Française des Jeux   3.24.46
17 Marcel Sieberg   Niemcy Team Milram   3.26.48
18 Claudio Corioni   Włochy Lampre-Fondital   3.29.26
19 Marcus Burghardt   Niemcy T-Mobile Team   3.29.37
20 Heinrich Haussler   Niemcy Gerolsteiner   3.32.30
21 Sven Krauss   Niemcy Gerolsteiner   3.40.51
22 Geraint Thomas   Wielka Brytania Barloworld 3.46.51

Najaktywniejszy kolarz wyściguEdytuj

Najaktywniejszy kolarz wyścigu
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna
1 Amets Txurruka   Hiszpania Euskaltel-Euskadi

ŹródłaEdytuj