Prezentacja drużyn Giro d'Italia 2008

poniedziałek, 12 maja 2008
Lista startowa tegorocznego Giro d’Italia
Najnowsze artykuły:
Etapy

Wyniki:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

Zapowiedzi:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

@ Zobacz też:

Ta wiadomość pochodzi z serwisu sportowego Kolarstwo i Portalu Sport


Giro d'Italia : 2005 | 2006 | 2007 | 2008



LPR – L.P.R. BrakesFlag of Ireland.svg IrlandiaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

1. Danilo Di Luca (1976   Włochy)
2. Paolo Bailetti (1980   Włochy)
3. Gabriele Bosisio (1980   Włochy)
4. Riccardo Chiarini (1984   Włochy)
5. Giairo Ermeti (1981   Włochy)
6. Jure Golcer (1977   Słowenia)
7. Daniele Pietropolli (1980   Włochy)
8. Paolo Savoldelli (1973   Włochy)
9. Alessandro Spezialetti (1975   Włochy)

 

ALM – Ag2r-La MondialeFlag of France.svg FrancjaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

11. Tadej Valjavec (1977   Słowacja)
12. Philip Deignan (1983   Irlandia)
13. Rene Mandri (1984   Estonia)
14. Laurent Mangel (1981   Francja)
15. Rinaldo Nocentini (1977   Włochy)
16. Nicolas Rousseau (1983   Francja)
17. Blaise Sonnery (1985   Francja)
18. Alexandre Usov (1977   Białoruś)
19. Yuriy Krivtsov (1979   Ukraina)

 

AST – AstanaFlag of Switzerland.svg SzwajcariaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

21. Levi Leipheimer (1973   USA)
22. Alberto Contador Velasco (1982   Hiszpania)
23. Vladimir Gusev (1982   Rosja)
24. Antonio Colom Mas (1978   Hiszpania)
25. Maxim Iglinskiy (1981   Kazachstan)
26. Steve Morabito (1983   Szwajcaria)
27. Andrey Mizourov (1973   Kazachstan)
28. Andreas Klöden (1975   Niemcy)
29. Assan Bazayev (1981   Kazachstan)

 

BAR – BarloworldFlag of Germany.svg NiemcyEdytuj

Zawodnicy Koszulka

31. Francesco Bellotti (1979   Włochy)
32. Patrick Calcagni (1977   Szwajcaria)
33. Felix Rafael Cardenas (1972   Kolumbia)
34. Steven Cummings (1981   Wielka Brytania)
35. Enrico Gasparotto (1982   Włochy)
36. Christian Pfannberger (1979   Austria)
37. Carlo Scognamiglio (1983   Włochy)
38. Juan Mauricio Soler (1983   Kolumbia)
39. Gereint Thomas (1986   Wielka Brytania)

 

GCE – Caisse d’EpargneFlag of Spain.svg HiszpaniaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

41. Marlon Alirio Perez Arango (1976   Kolumbia)
42. Joan Horrach Rippoll (1974   Hiszpania)
43. Vladimir Karpets (1980   Rosja)
44. Pablo Lastras Garcia (1976   Hiszpania)
45. Francisco Perez Sanchez (1978   Hiszpania)
46. Mathieu Perget (1984   Francja)
47. Joaquin Rodriguez Oliver (1979   Hiszpania)
48. José Rujano Guillen (1982   Wenezuela)
49. Luis Pasamontes Rodriguez (1979   Hiszpania)

 

COF – CofidisFlag of France.svg FrancjaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

51. Mickaël Buffaz (1979   Francja)
52. Kevin De Weert (1982   Belgia)
53. Bingen Fernandez Bustinza (1972   Hiszpania)
54. Nicolas Hartmann (1985   Francja)
55. Steve Zampieri (1977   Szwajcaria)
56. Yann Huguet (1984   Francja)
57. Damien Monier (1982   Francja)
58. Nick Nuyens (1980   Belgia)
59. Rik Verbrugghe (1974   Belgia)

 

CSF – CSF Group-NavigareFlag of Ireland.svg IrlandiaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

61. Emanuele Sella (1981   Włochy)
62. Fortunato Baliani (1974   Włochy)
63. Ariel Maximiliano Richeze (1983   Argentyna)
64. Luis Felipe Laverde Jimenez (1979   Kolumbia)
65. Julio Alberto Perez Cuapio (1977   Meksyk)
66. Filippo Savini (1985   Włochy)
67. Matteo Priamo (1982   Włochy)
68. Tiziano dall’Antonia (1983   Włochy)
69. Domenico Pozzovivo (1982   Włochy)

 

EUS – Euskaltel – EuskadiFlag of Spain.svg HiszpaniaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

71. Josu Agirre Aseginolaza (1981   Hiszpania)
72. Lander Aperribay (1982   Hiszpania)
73. Koldo Fernandez (1981   Hiszpania)
74. Aitor Galdos Alonso (1979   Hiszpania)
75. Dionisio Galparsoro Martinez (1978   Hiszpania)
76. Markel Irizar Aranburu (1980   Hiszpania)
77. Inigo Landaluze Intxaurraga (1977   Hiszpania)
78. Alan Perez Lezaun (1982   Hiszpania)
79. Ivan Velasco Murillo (1980   Hiszpania)

 

FDJ – La Française des JeuxFlag of France.svg FrancjaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

81. Mickaël Cherel (1986   Francja)
82. Timothy Gudsell (1984   Nowa Zelandia)
83. Yauheni Hutarovich (1983   Białoruś)
84. Lilian Jegou (1976   Francja)
85. Yoann Le Boulanger (1975   Francja)
86. Guillaume Levarlet (1985   Francja)
87. Jérémy Roy (1983   Francja)
88. Tom Stubbe (1981   Belgia)
89. Jussi Veikkanen (1981   Finlandia)

 

GST – GerolsteinerFlag of Germany.svg NiemcyEdytuj

Zawodnicy Koszulka

91. Robert Förster (1978   Niemcy)
92. Thomas Fothen (1983   Niemcy)
93. Johannes Frohlinger (1985   Niemcy)
94. Oscar Gatto (1985   Włochy)
95. Sven Krauss (1983   Niemcy)
96. Andrea Moletta (1979   Włochy)
97. Volker Ordowski (1973   Niemcy)
98. Davide Rebellin (1971   Włochy)
99. Matthias Russ (1983   Niemcy)

 

THR – High RoadFlag of Germany.svg NiemcyEdytuj

Zawodnicy Koszulka

101. Mark Cavendish (1986   Wielka Brytania)
102. André Greipel (1982   Niemcy)
103. Adam Hansen (1981   Australia)
104. Tony Martin (1985   Niemcy)
105. Marco Pinotti (1976   Włochy)
106. Morris Possoni (1984   Włochy)
107. Frantisek Rabon (1983   Czechy)
108. Kanstantsin Siutsou (1982   Białoruś)
109. Bradley Wiggins (1980   Wielka Brytania)

 

LAM – LampreFlag of Italy.svg WłochyEdytuj

Zawodnicy Koszulka

111. Marzio Bruseghin (1974   Włochy)
112. Paolo Bossoni (1976   Włochy)
113. Fabio Baldato (1968   Włochy)
114. David Loosli (1980   Szwajcaria)
115. Sylwester Szmyd (1978   Polska)
116. Simon Spilak (1986   Słowacja)
117. Mirco Lorenzetto (1981   Włochy)
118. Mauro Santambrogio (1984   Włochy)
119. Francesco Gavazzi (1984   Włochy)

 

LIQ – LiquigasFlag of Italy.svg WłochyEdytuj

Zawodnicy Koszulka

121. Daniele Bennati (1980   Włochy)
122. Kjell Carlström (1976   Finlandia)
123. Dario Cataldo (1985   Włochy)
124. Vladimir Miholjevic (1974   Chorwacja)
125. Vincenzo Nibali (1984   Włochy)
126. Andrea Noe’ (1969   Włochy)
127. Franco Pellizotti (1978   Włochy)
128. Alessandro Vanotti (1980   Włochy)
129. Charles Wegelius (1978   Wielka Brytania)

 

QST – Quick StepFlag of Belgium.svg BelgiaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

131. Paolo Bettini (1974   Włochy)
132. Alexander Efimkin (1981   Rosja)
133. Addy Engels (1977   Holandia)
134. Mauro Facci (1982   Włochy)
135. Juan Manuel Garate (1976   Hiszpania)
136. Hubert Schwab (1982   Szwajcaria)
137. Kevin Seeldrayers (1986   Belgia)
138. Andrea Tonti (1976   Włochy)
139. Giovanni Visconti (1983   Włochy)

 

RAB – RabobankFlag of the Netherlands.svg HolandiaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

141. Denis Menchov (1978   Rosja)
142. Graeme Brown (1979   Australia)
143. Bram de Groot (1974   Holandia)
144. Theo Eltink (1981   Holandia)
145. Mathew Hayman (1978   Australia)
146. Dmitriy Kozontchuk (1984   Rosja)
147. Gerben Löwik (1977   Holandia)
148. Paul Martens (1983   Niemcy)
149. Mauricio Alberto Ardila Cano (1979   Kolumbia)

 

SDV – Saunier Duval-ScottFlag of Spain.svg HiszpaniaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

151. Riccardo Ricco (1983   Włochy)
152. Jose Alberto Benitez Roman (1981   Hiszpania)
153. Raivis Belohvosciks (1976   Litwa)
154. Eros Capecchi (1986   Włochy)
155. David Canada Gracia (1975   Hiszpania)
156. Ermanno Capelli (1985   Włochy)
157. Iker Camano Ortuzar (1979   Hiszpania)
158. Luciano André Pagliarini Mendonca (1978   Brazylia)
159. Leonardo Piepoli (1971   Włochy)

 

SDA – Diquigiovanni-AndroniFlag of Venezuela.svg WenezuelaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

161. Gilberto Simoni (1971   Włochy)
162. Alessandro Bertolini (1971   Włochy)
163. Danilo Hondo (1974   Niemcy)
164. Raffaele Illiano (1977   Włochy)
165. Ruslan Ivanov (1973   Mołdawia)
166. Gabriele Missaglia (1970   Włochy)
167. Daniele Nardello (1972   Włochy)
168. Carlos José Ochoa (1980   Wenezuela)
169. Jose Rodolfo Serpa Perez (1979   Kolumbia)

 

SIL – Silence-LottoFlag of Belgium.svg BelgiaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

171. Geert Steurs (1981   Belgia)
172. Dominique Cornu (1985   Belgia)
173. Francis De Greef (1985   Belgia)
174. Dries Devenyns (1983   Belgia)
175. Nick Gates (1972   Australia)
176. Matthew Lloyd (1983   Australia)
177. Robbie McEwen (1972   Australia)
178. Jurgen Van Den Broeck (1983   Belgia)
179. Wim Van Huffel (1979   Belgia)

 

TSL – SlipstreamFlag of the United States.svg USAEdytuj

Zawodnicy Koszulka

181. Magnus Backstedt (1975   Szwecja)
182. Julian Dean (1975   Nowa Zelandia)
183. Ryder Hesjedal (1980   Kanada)
184. David Millar (1977   Wielka Brytania)
185. Jonathan Patrick McCarty (1982   USA)
186. Danny Pate (1979   USA)
187. Christopher Sutton (1984   Australia)
188. Christian Vandevelde (1976   USA)
189. David Zabriskie (1979   USA)

 

CSC – Team CSCFlag of Denmark.svg DaniaEdytuj

Zawodnicy Koszulka

191. Anders Lund (1985   Dania)
192. Bradley McGee (1976   Australia)
193. Chris Anker Sørensen (1984   Dania)
194. Gustav Erik Larsson (1980   Szwecja)
195. Jason McCartney (1973   USA)
196. Jens Voigt (1971   Niemcy)
197. Michael Blaudzun (1973   Dania)
198. Nicki Sørensen (1975   Dania)
199. Stuart O’Grady (1973   Australia)

 

MLM – Team MilramFlag of Italy.svg WłochyEdytuj

Zawodnicy Koszulka

201. Erik Zabel (1970   Niemcy)
202. Igor Astarloa Ascasibar (1976   Hiszpania)
203. Markus Eichler (1982   Niemcy)
204. Sergio Ghisalberti (1979   Włochy)
205. Matej Jurco (1984   Słowacja)
206. Alberto Ongarato (1975   Włochy)
207. Enrico Poitschke (1969   Niemcy)
208. Fabio Sabatini (1985   Włochy)
209. Marco Velo (1974   Włochy)

 

TCS – Tinkoff Credit SystemsFlag of Italy.svg WłochyEdytuj

Zawodnicy Koszulka

211. Evgeni Petrov (1978   Rosja)
212. Vasil Kiryienka (1981   Białoruś)
213. Luca Mazzanti (1974   Włochy)
214. Alberto Loddo (1979   Włochy)
215. Mikhail Ignatiev (1985   Rosja)
216. Nikolai Trussov (1985   Rosja)
217. Pavel Brutt (1982   Rosja)
218. Serguei Klimov (1980   Rosja)
219. Alexander Serov (1982   Rosja)

 

ŹródłaEdytuj