2006-09-08: TDP2006: Stéphane Augé wygrał 5. etap, pierwsza udana ucieczka

piątek, 8 września 2006
63. Tour de Pologne na ulicach Świdnicy

Przebieg etapuEdytuj

  • 11:11: Start honorowy z legnickiego rynku.
  • 11:53: Dwuosobowa ucieczka w skład której wchodzą Stéphane Augé   i Aaron Olson   uzyskała 40 sekundową przewagę nad peletonem.
  • 12:00: Augé  , Olson   <1'50">   Peleton
  • 12:14: Augé  , Olson   <4'40">   Peleton
  • 12:28: Augé  , Olson   <7'10">   Peleton
  • 12:43: Kolarze minęli lotną premię w Świdnicy na 50 kilometrze etapu. Wyniki premii:
    1. Stéphane Augé  
    2. Aaron Olson  
    3. Juan Antonio Flecha  
  • 13:06: Augé  , Olson   <13'40">   Peleton
  • 14:29: Na 98 kilometrze etapu, w strefie bufetu, z wyścigu wycofało się 5 zawodników: Mario Aests  , Henk Vogels  , Tom Steels  , Leonardo Scarselli   i Ivan Parra Pinto  .
  • 15:10: Augé  , Olson   <10'48">   Peleton, Olson   wygrał premię górską.
  • 15:24: Augé  , Olson   <9'03">   Peleton
  • 15:31: Augé  , Olson   <8'25">   Peleton
  • 15:39: Augé  , Olson   <7'25">   Peleton
  • 15:55: Przemysław Niemiec   goni uciekającą dwójkę.
  • 16:05: Marek Rutkiewicz   wyrwał się z peletonu.
  • 16:06: Augé  , Olson   <4'25">   Peleton. Pomiędzy 1 grupą a peletonem znajdują się Przemysław Niemiec   i Marek Rutkiewicz  .
  • 16:08: Do peletonu dołączyli Niemiec   i Rutkiewicz  .
  • 16:19: Augé  , Olson   <2'30">   Peleton
  • 16:22: Augé  , Olson   <1'30">   Peleton
  • 16:26: Augé  , Olson   <1'00">   Peleton
  • 16:30: Stéphane Augé   wygrał 5. etap, drugi był Aaron Olson  , a za nim ze stratą 17" przyjechał peleton.

Wyniki i klasyfikacjeEdytuj

Wyniki 5. etapu
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1. Stéphane Augé   Francja


  Cofidis
2.   Aaron Olson   USA


  Saunier Duval-Prodir + 00:00
3. Max Van Heswijk   Dania


  Discovery Chanel + 00:21
...
9. Marek Rutkiewicz   Polska   Intel-Action + 00:21


Klasyfikacja generalna po 5. etapie
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1. Daniele Bennati   Włochy


  Lampre-Fondital 18:34:17
2. Fabrizio Guidi   Włochy


  Phonak Hearing System +00:03
3. Max Van Heswijk   Dania


  Discovery Chanel +00:12
...
19. Piotr Mazur   Polska   Saunier Duval-Prodir + 00:26


Klasyfikacja najaktywniejszych po 5. etapie
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Punkty
1. Marcin Osiński   Polska   Intel-Action 20
2. Maksym Rudenko   Ukraina


  Ceramica Flaminia 20
3. Stéphane Auge   Francja


  Cofidis 14


Klasyfikacja górska po 5. etapie
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Punkty
1. Aron Olsen   USA


  Saunier Duval-Prodir 20
2. Sven Krauss   Niemcy


  Team Gerolsteiner 20



Klasyfikacja punktowa po 5. etapie
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Punkty
1. Wouter Weylandt   Belgia


  Quick Step-Innergetic 81
2.   Daniele Bennati   Włochy


  Lampre-Fondital 74
3. Fabrizio Guidi   Włochy


  Phonak 71


Klasyfikacja drużynowa po 5. etapie
Miejsce Drużyna Czas
1.   Cofidis


Wycofali sięEdytuj

  • 71. Jose Azevedo  
  • 76. Jarosław Popowicz  
  • 81. AERTS Mario Aerts  
  • 82. Henk Vogels  
  • 84. Nick Gates  
  • 86. Tom Steels  
  • 93. Leonardo Scarselli  
  • 118. Gorka Verdugo Matcotegui  
  • 147. Ivan Ramiro Parra Pinto  
  • 181. Sébastien Chavanel  
  • 182. Pierrick Fedrigo  
  • 184. Yoann Le Boulanger  

ŹródłaEdytuj